Uzmanlarımızın İdrar Yolu Enfeksiyonları Hakkında Uyarısı

İdrar yolu enfeksiyonları veya İYE'ler kadınlarda çok yaygın bir durumdur. Çok zahmetli olabilirler ve daha fazla komplikasyon kaynağı olabilirler. İYE'lerin aynı zamanda mesane, üretra enfeksiyonuna ve böbrek hasarına neden olabileceği görülmüştür. Herhangi bir belirti görmeden önce bu enfeksiyonlar tamamen şişebilir. Daha iyi seçenek tedavi etmekten ziyade önlemektir.

Görmezden gelmemeniz gereken belirtiler

Dikkat etmeniz gereken ve tezahür ettirmek için hemen tedavi etmeniz gereken birçok işaret vardır.

Mesanenizi kısa bir süre önce boşaltmış olmanıza rağmen, her zaman işemek istediğinizi hissedersiniz. Küçük miktarlarda idrarı çok sık geçirirsiniz.
İdrar yaparken yanma hissi vardır, bu genellikle acı verir.
Pelvisin merkezinde ve kasık kemiği bölgesinde yoğunlaşan eşlik eden bir pelvik ağrı vardır.
İdrarın bulutlu olduğunu görebilirsiniz.
Her zamanki koku olmayan idrarda güçlü bir koku var.
İdrarda bulunan kan hücrelerini düşündüren idrarda pembemsi bir renk tonu olabilir. Bu çok önemli olabilir ve hasta altta yatan uğursuz nedenler açısından iyice kontrol edilmelidir.
Bir İYE'ye işaret eden herhangi bir semptom, sistit ve üretrit gibi daha büyük problemler yaratmadan ve yaymadan önce hemen bir doktor tarafından kontrol edilmelidir. Doğru antibiyotiklerle son derece tedavi edilebilirler.

İdrar yolu enfeksiyonlarından (İdrar Yolu Enfeksiyonu) nasıl kaçınabiliriz?

Acı veren bir İYE'ye yakalanmadığımızdan emin olmak için alabileceğimiz birçok önlem var.

Bol su ve sıvı için. Ne kadar çok içerseniz bakteriyel enfeksiyon şansı o kadar az olur.
Çişinizi tutmayın. Umumi tuvaletler hijyenik değilse, ayakta dururken işeyebilmenizi sağlayan tek kullanımlık taşınabilir bir kadın idrara çıkma cihazı olan Peeasily'yi kullanın . Bu cihaz, eklem veya sinir ağrısı nedeniyle tuvalete çömelemiyorsanız da yararlıdır.  
Enfeksiyonlar genellikle vücudun pH dengesi bozulduğunda veya vücut İdrar yolunu enfekte eden bakterileri uzak tutamadığında ortaya çıkar. Kendinizi temiz ve kuru tutmak için  samimi mendiller kullanmak akıllıca olacaktır  .
Seks yaptıktan yarım saat sonra işemek iyi bir fikirdir. Bir kadının anüsü ve vajina birbirine yakındır ve cinsel eylemin hareketi, İYE'ye neden olabilecek Bakterileri süreçte üretraya iletebilir.
İYE'leri caydırmak için Vajinal ortam alkali olmalıdır.
Kabızlık mesanenin tamamen boşalmasını engelleyerek kötü niyetli bakterilerin gelişmesine neden olabileceğinden bağırsak alışkanlıklarının iyi olmasını sağlayın.
Yoğurt gibi bol miktarda probiyotik yiyin, bol su için ve taze meyve ve sebzeleri, özellikle narenciye yiyin. Sulu kalmak sağlıklı bir mesanenin anahtarıdır. Tampon gibi iyi kalitede kadınsı bakım ürünleri kullanın. Kadınların izleyebileceği en önemli tavsiye, güvenlik sağlamak için tek kullanımlık portatif kadın idrara çıkma cihazları kullanarak, dürtü size çarptığında işemek . Bir umumi tuvalette işlerken size saldırabilecek mikroplar hakkında sizi uyaracak bir sonraki blogumuza dikkat edin!  Toplam : 28

Peeasily | Hijyenik Kullan - At Kadın İdrar Aparatı

1 Kutu

Peeasily

  • Peeasily | Hijyenik Kullan - At Kadın İdrar Aparatı

    1 Kutu - 10 adet ürün içerir.

  • Peeasily | Hijyenik Kullan - At Kadın İdrar Aparatı

SİPARİŞLERİNİZ İÇİN PAZARYERİLERİMİZİ
ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.Müşteri Temsilcisi

Fatih Sultan Mehmet Mah. Asude Sk. No:9/A-B Etiler İSTANBUL - TÜRKİYE


Telefonla Satış : 212 323 25 53


Whatsapp Hattı : 5323268811


False