Kadınlar İçin Kişisel Hijyen, Evde ve işyerinde

Hijyen, formda kalmak ve sağlıklı kalmak için temizliği korumak anlamına gelir. Kişisel hijyen sağlamak, hem erkekler hem de kadınlar için önemlidir, çünkü sağlıklıdır ve çeşitli sosyal faydaları vardır. Kişisel hijyen, genellikle temizliği korumak, günlük iyi alışkanlıkları takip etmek ve disiplinli bir yaşam tarzı uygulamakla ilgilenen bir yaşam biçimidir. Kapsamlı bir hijyenik yaklaşım izleyerek çevremizdeki zararlı mikropların veya bakterilerin yayılmasını önleyerek hastalıklardan korunmamıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra, kişisel hijyeninizi korumak benlik saygınızı artırmanıza yardımcı olur ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

Bir disiplin olarak kişisel hijyen hem evde hem de işyerinde benimsenmelidir. Çünkü her yerde çıplak gözle görülemeyen bakteriler ve zararlı mikroplar vardır, ancak bazı zararlı hastalıkların veya enfeksiyonların ana taşıyıcıları olarak hareket ederiz. İşyerinde bir grupta çalıştığımızdan, hoş olmayan bir koku veya perişan bir görünüm gibi hijyenik olmayan uygulamalar meslektaşlarınızı sizinle birlikte çalışmaya teşvik edecektir.

 

Bu makale, bir kadının kişisel hijyenini korumak için izlemesi gereken basit adımlar hakkında geniş bir kapsam sunmaktadır:

Temizliği Korumak : Temizlik, aşağıda tartışılan rutinleri dini olarak takip ederek sağlanabilir:

Her gün duş veya banyo yapmak: Günlük banyo temiz kalmamıza ve bizi kötü vücut kokusunun nedeni olan ter / cilt hücrelerimizde hayatta kalan zararlı bakterilerden korumamıza yardımcı olur. Banyo için yumuşak sabun kullanılmalı ve vücudun özel kısımlarını temizlerken dikkatli olunmalıdır. Sabah veya gece banyo yaparsanız fark etmez.


Saçın Şampuanı ve Onarımı: Bu haftada en az 2 ila 3 kez yapılmalıdır. Saçınızı ıslarken ılık su kullanılmalıdır. Yağlı, kıvırcık, kuru, düz veya kıvırcık gibi saç tipinize uygun bir şampuan veya saç kremi kullanın.
Yüzünüzü günde iki kez yıkayın: Her sabah ve yatmadan önce yüzünüzü temizlemek için hafif veya alkolsüz bir temizleyici kullanın. Yüzünüzün cildini çok sert ovmaktan veya yüzünüzde sert sabun kullanmaktan kaçının.
Günlük olarak temiz kuru giysiler giyin. Herhangi bir nedenle terlenirse veya ıslanırsa iç çamaşırlarınızı değiştirin.
Tuvalet, hapşırma veya öksürük kullandıktan sonra, yemek hazırlamadan önce veya hassas görevleri yerine getirirken ellerinizi sık sık yıkayın.
Küçük bir hijyen kitini çantanızda veya küçük bir ayna, deodorant, tarak, el dezenfektanı veya bir paket ağız temizleyici veya sakız gibi sırt çantanızda tutun.
Koku ve taze hissetmek için günlük olarak deodorantları kullanın.
Samimi Hijyen Uygulaması : Sadece rahatlatıcı bir etkiye sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda bir kadını kanser, çeşitli enfeksiyonlar, sterilite veya diğer hastalık türleri gibi ölümcül hastalıkların ana nedeni olabilecek zararlı bakterilerden koruduğu için genel hijyen için genel hijyen önemlidir. Samimi hijyen bakımı ile ilgili temel adımlar aşağıda verilmiştir:

Vajinal bölge etrafında uygun hava sirkülasyonuna izin veren ve çeşitli enfeksiyonların ana nedeni olan vajinal terlemeyi azaltan gevşek, nefes alabilen ve pamuklu kumaşlar giyin.
Vajinal kısmı yumuşak bir sabun ve ılık su ile temizleyin. Ardından ıslak kısmı temiz bir havluyla veya ıslak mendille kurulayın.
İdrardan sonra genital bölgeyi bir kağıt mendil yardımıyla veya ıslak mendiller kullanarak yavaşça silin.
Enfeksiyon veya kötü koku riskini önlemek için hijyenik adet pedlerini, tamponları ve külot astarlarını günde birçok kez değiştirin.
Kokusuz samimi yıkama ürünleri, adet ürünleri, tuvalet kağıtları veya çeşitli kadınsı ürünler kullanın.
Vajinal kısmı cinsel ilişkiden sonra yıkayın, çünkü bu vajinal enfeksiyonlara veya diğer ölümcül hastalıklara eğilimi artırabilir.
Beslenme açısından zengin dengeli bir diyet yiyin, bol sıvı tüketin ve vajinal sağlığı ve genel vücut sağlığını korumaya yardımcı olacağı için yeterince uyuyun.Toplam : 28

Peeasily | Hijyenik Kullan - At Kadın İdrar Aparatı

1 Kutu

Peeasily

  • Peeasily | Hijyenik Kullan - At Kadın İdrar Aparatı

    1 Kutu - 10 adet ürün içerir.

  • Peeasily | Hijyenik Kullan - At Kadın İdrar Aparatı

SİPARİŞLERİNİZ İÇİN PAZARYERİLERİMİZİ
ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.Müşteri Temsilcisi

Fatih Sultan Mehmet Mah. Asude Sk. No:9/A-B Etiler İSTANBUL - TÜRKİYE


Telefonla Satış : 212 323 25 53


Whatsapp Hattı : 5323268811


False